Březen - Duben

Divadelní pátek ve škole

Nová dobrodružství veverky Zrzečky

22. 3. 2024 se žáci 1. stupně sešli v tělocvičně, kde pro ně bylo připravené loutkové divadlo s názvem Další dobrodružství veverky Zrzečky. V příběhu z lesa vystupovali dva herci a svůj hlas propůjčovali zvířátkům - maňáskům. Kromě veverky tak mohli děti pozdravit i zajíčka, jezevce nebo straku zlodějku. Fandili panu hajnému, aby dopadl pytláka, který navíc dělal z lesa smetiště. Příběh doplňovali i písničky a šťastný konec byl provázený potleskem.

Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus

I pro 2. stupeň si divadelní ansámbl z Hradce Králové připravil zajímavé divadelní představení. Herci z Divadélka pro školy předvedli pásmo ukázek z divadelních her světových a českých od 15. do 19. století.

Zábavnou formou žákům představili Hamleta od Wiliama Shakespeara, Sluhu dvou pánů od Carla Goldoniho, Zdravého nemocného od Moliéra nebo Rostandova Cyrana. Na závěr nemohla chybět česká divadelní hra, klasika bratří Mrštíků, Maryša. Žákům se provedení her velice líbilo i proto, že si s herci mohli sami zahrát.

FB_IMG_1713124788004.jpgFB_IMG_1713124802934.jpgFB_IMG_1713124825115.jpg